شما هنوز وارد نشده اید. ورود | ثبت‌نام
Select Page

  توافقنامه سامانه اینترنتی ایده‌بان

قوانین

این توافق‌نامه ای است بین شما و سایت ایده‌بان به آدرس  www.ideban.com  و استفاده ازخدمات این سایت منوط به توافق شما با این قوانین صورت می گیرد. لطفا قوانین درج شده در این صفحه را قبل از استفاده از سایت با دقت مطالعه کنید. با استفاده شما از امکانات سایت ایده‌بان این چنین در نظر گرفته خواهد شد که شما با قوانین ایده‌بان بدون شرط موافقت کرده اید. اگر شما با هر یک از این قوانین موافقت ندارید می بایست استفاده از این سایت را متوقف کنید. لطفا توجه داشته باشید عدم رعایت قوانین ممکن است منجر به بسته شدن حساب کاربری شما شود. ایده‌بان ممکن است در هر زمان، تمامی یا بخشی از این قوانین را بدون اطلاع قبلی اصلاح کند. اصلاحیه ها از زمان ثبت در سایت معتبر می باشند. تمامی کاربران اینترنتی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند از امکانات ایده‌بان استفاده کنند به استثنای اشخاص با سن کمتر از ۱۸ سال. واژه‌های کاربر، شما، کارگزار و طراح، به کاربرانی که در سایت ایده‌بان ثبت‌نام کرده‌اند گفته می شود. کارگزار اشاره دارد به کاربرانی که پروژه ثبت می‌کنند و طراح به کاربرانی گفته می‌شود که پیشنهادهای خود را برای پروژه ها ارسال می‌کنند. هیچ کاربری نیاز به ساختن ۲ حساب کاربری برای استفاده از امکانات کارگزار و طراح ندارد. با یک حساب کاربری از هر دو امکانات می توان به راحتی استفاده کرد. ایجاد دوحساب کاربری در ایده‌بان مجاز نمی باشد. امکان حذف حساب کاربری در ایده‌بان وجود ندارد، شما فقط می توانید تنظیمات اطلاعیه ها را طوری قراردهید که از ایده‌بان ایمیلی برای شما ارسال نشود.

حساب کاربری

برای استفاده از امکانات سایت ایده‌بان و داشتن حساب کاربری می بایست ثبت نام کنید. شما موافقت می کنید در فرم ثبت نام ، فرم ویرایش پروفایل و در تمامی فرم هایی که در سایت در اختیار شما قرار می گیرد، اطلاعات درست، دقیق و کامل قرار دهید. ایده‌بان این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که حساب‌های غیر فعال(حسابی که کاربر بیش از ۱۸۰ روز وارد آن نشده باشد) را مسدود کند.

ختم همکاری

سایت ایده‌بان این حق را برای خود محفوظ می دارد که که در هر زمان بدون نیاز به اخطار یا اعلام قبلی همکاری خود را بدون ارائه دلیل با کاربر ختم کند. حساب کاربرانی که قوانین سایت را نقض کنند، برای سایت یا برای کاربران دیگر مشکل بوجود آورد، حقوق مالکیت معنوی را رعایت نکنند، درگیری در موارد غیر اخلاقی، موارد جعل اسناد و مدارک، موارد مغایر با قوانین کشور و یا به دلایل مشابه دیگر بدون اخطار بسته خواهد شد. درصورت ختم همکاری به علت نقض قوانین سایت، حساب کاربری شما بسته شده و هیچ پرداخت و اعتباری را دریافت نخواهید کرد. درصورت وجود بدهی، علاوه بر اینکه می‌بایست بدهی خود را با ایده‌بان تسویه کنید، می‌بایست هزینه زیان وارد شده و هزینه‌های حقوقی را نیز پرداخت کنید و شما موافقت می کنید که ایده‌بان مجاز است هزینه ایجاد شده را از حساب کاربری شما برداشت کند. کاربرانی که حساب کاربری آنها به علت دیگری غیر از نقض قوانین سایت بسته شده باشد، می‌توانند تمام اعتبار و پرداخت‌های خود را دریافت کنند. درصورت فسخ حساب کاربری، شما هیچ ادعایی علیه ایده‌بان در رابطه با تعلیق یا فسخ عضویت نخواهید داشت.

مسئولیت کاربر

کارگزار و طراح نسبت به یکدیگر در قبال پروژه مسئولیت دارند. وقتی شما طرح خود را در پروژه ای ارسال می کنید، بدان معناست که شما بصورت قانونی وارد قرارداد با کارگزار شده اید. همچنین مبلغ جایزه تایید شده توسط کارگزار بعنوان ضمانت، از کارگزار دریافت و توسط ایده‌بان محفوظ می ماند تا به برنده ی پروژه پرداخت شود. سایت ایده‌بان صرفا به عنوان محل برگزاری مسابقات آنلاین عمل می کند و به کاربران اجازه می دهد پروژه های خود را ثبت کنند و در مسابقات ثبت شده شرکت نمایند. سایت ایده‌بان خود را درگیر جزئیات پروژه بین پیمانکار و کارفرمایان نمی کند. بدیهی است در صورت ارتباط مستقیم کارگزار و طراح و بروز هرگونه مشکلی، ایده‌بان ، هیچ کنترلی بر کیفیت و قانونی بودن خدمات ارائه شده توسط دیگر کاربران ندارد، یا توانایی آنها از انجام ارائه خدمات یا انجام پرداخت را تضمین نمی کند.

محتویات کاربر

شما منحصرا مسئول محتوا و یا هر اطلاعات دیگری که در ایده‌بان قرار می دهید هستید. ایده‌بان فقط به عنوان محلی برای انتشار محتوای کاربران عمل می کند. اما انتشار و ثبت تمامی محتویاتی که کاربران قرار می دهند را تضمین نمی کند. ایده‌بان این حق را برای خود محفوظ می دارد (ولی خود را ملزم نمی کند) که محتویاتی که مغایر با قوانین سایت یا شئونات اخلاقی، تهدیدی برای کسب و کار یا سابقه سایت و موارد مشابه داشته باشد را از سایت حذف کند. شما اعلام می‌دارید مطالبی که در ایده‌بان درج و ثبت می‌کنید، قوانین کپی رایت را نقض نمی‌کنند و مغایر با قوانین کشور و سایت ایده‌بان نمی‌باشند و اطلاعات نادرست یا ناقص نیست در غیر اینصورت حساب کاربری شما مسدود خواهد شد.

محدودیت های کاربر

طراح به هیچ عنوان مجاز به ارسال لینک های تبلیغاتی در پروژه و پیشنهادی که با اهداف ایده‌بان مغایرت دارد، نمی باشند. لینک های پست شده در پروژه می بایست مرتبط با موضوع پروژه و در رابطه با پروژه باشند. کارگزار می‌بایست درخواست نامتعارف که با اهداف ایده‌بان مغایرت دارد از جانب کاربران را برای سایت ایده‌بان گزارش نماید. توضیح: پیشنهادی با هداف ایده‌بان مغایرت دارد که کارگزار را از ادامه همکاری در ایجاد پروژه در ایده‌بان منصرف نماید و تشخیص این موضوع کاملا بر عهده ایده‌بان می باشد.

روابط بین کاربران

برای انجام پروژه در سایت ایده‌بان کارگزار و طراح بصورت مستقیم با هم در ارتباط اند. بصورتی که کارگزار می تواند برای طراح پیغام خصوصی ارسال نماید. کارگزار موافقت می‌کند که مبلغ را از طریق امکاناتی که سایت در اختیار وی قرار می‌دهد پرداخت کند، و طراح موافقت می‌کند که پروژه را با شرایط توافق‌نامه و در نظر گرفتن قوانین سایت، به سامانه تعبیه شده ارسال نماید. شما متعهد می‌شوید تا مغایر با شرایط این توافق‌نامه، توافقی با کارگزار یا طراح انجام ندهید. ما معتقدیم کارمزد ایده‌بان در قبال خدماتی که ارائه می‌دهیم منطقی و منصفانه است، بنابراین ایده‌بان هیچ‌گونه عملکرد خلاف قوانین را تحمل نخواهد کرد. شما مجاز به ارتباط با کاربران دیگر هستید. ایده‌بان امکان ارسال پیام را در اختیار شما قرار داده است تا گفتگوهای لازم را انجام دهید. کارگزار می تواند با طراح برنده، پس از اعلام شدن، در جهت تکمیل طرح خود ارتباط برقرار نموده و با او قرارداد امضا نماید. بدیهی است که در این صورت، ایده بان هیچ مسئولیتی در رابطه ی با قرارداد فیمابین کارگزار و طراح نخواهد داشت. ارسال یا درخواست ایمیل، تلفن، وایبر، اسکایپ یا هر وسیله چت، سایت شخصی که اطلاعات تماس در آن درج شده باشد، اطلاعات حساب بانکی یا هر گونه اطلاعات تماس دیگری برای ایجاد ارتباط خارج از ایده‌بان مجاز نیست. تمام ارتباطات، اطلاعات و پرداخت ها می بایست از طریق امکاناتی باشد که ایده‌بان در اختیار کاربران قرار داده است. درصورتی که کاربری برای شما اطلاعات تماس ارسال کند یا اطلاعات تماس شما را درخواست کند شما می بایست بلافاصله کاربر را از طریق لینک گزارش تخلف، به ایده‌بان معرفی کنید. کاربران ممکن است برای نقض قوانین سایت اخطار دریافت کنند، اخطار اول دسترسی کاربر را محدود نخواهد کرد اما درصورت ارسال اخطار دوم سیستم بصورت خودکار کاربر را مسدود خواهد نمود. حساب کاربری مسدود شده، به هیچ عنوان باز نخواهد شد.

مبلغ جایزه

حداقل مبلغ جایزه ی تعیین شده برای ایجاد یک پروژه در سامانه ی ایده‌بان، با توجه به موضوع پروژه متفاوت می باشد. این مبلغ توسط کارگزار به ایده‌بان پرداخت می گردد و در نزد ایده بان امانت می باشد و بدیهی است که میزان جایزه در تشویق طراحان به مشارکت، موثر خواهد بود. مبلغ جایزه هر مقداری بیشتر از میزان حداقل می تواند باشد. جایزه نفر دوم معادل ۸۰ درصد نفر اول و نفر سوم ۶۰ درصد نفر اول می باشد. نفرات چهارم و پنجم تا هر تعداد دیگر معادل ۵۰ درصد نفر اول می باشد.

 کارمزد ایده‌بان

برای ایجاد پروژه توسط کارگزار، کارمزد ایده‌بان که به اندازه ۲۰ درصد مبلغ جایزه می باشد، توسط کارگزار به ایده‌بان پرداخت می گردد. در صورتی که کارگزار مایل باشد تعداد بیشتری از طرحهای ارسال شده را برنده اعلام نماید در حالیکه قبلا مبالغ جایزه‌ی آنها را به ایده‌بان پرداخت ننموده، می تواند با پرداخت ۸۰ درصد نفر اول برای نفر دوم و ۶۰ درصد نفر اول برای نفر سوم و ۵۰ درصد نفر اول برای نفرات چهارم به بعد، حق مالکیت معنوی آنها را نیز منتقل نماید. بدیهی است در این حالت، حق انصراف برای طراح (رتبه هایی که کارگزار از قبل مشخص نکرده) محفوظ می باشد. همچنین در این حالت ۵ درصد مبلغ جایزه نفر اول بعنوان کارمزد به ایده‌بان پرداخت می گردد.

سیستم پرداخت

کارگزار : کارگزار می بایست برای ایجاد پروژه مبلغ جایزه را به ایده‌بان پرداخت کند. این مبلغ تا زمانی که کارگزار آن را آزاد نکند نزد ایده‌بان به امانت باقی می ماند و درصورتی که کارگزار طرحی را بعنوان برنده اعلام کند، ایده‌بان مبلغ جایزه را به طراح منتقل خواهد نمود. طراح: می بایستی با درج شماره حساب خود در پنل کاربری، امکان انتقال وجه را برای ایده‌بان ایجاد نماید. کلیه پرداخت های پروژه ها می بایست از طریق این سیستم انجام شود و هر گونه پرداخت خارج از این سیستم خلاف قوانین سایت بوده و حساب هر دوکاربر مسدود خواهد شد.

کارگزار موافقت می کند

کارگزار از حساب خود برای ایجاد پروژه های نادرست و گمراه کننده استفاده نمی کند. کارگزار پروژه‌هایی که خلاف قوانین جاری کشور، و مخالف با شئونات اخلاقی است را ایجاد نمی‌کند. کارگزار به تمامی قوانین که در سایت قرار می گیرد احترام می گذارد. کارگزار تنها حق بهره برداری از طرحی که با توافق ایده‌بان بعنوان برنده اعلام شده، را دارد و بدیهی است پس از انتقال مبلغ جایزه به طراح مذکور، حق مالکیت آن طرح به کارگزار منتقل می گردد. کارگزار حق استفاده و انتشار دیگر طرح ها را ندارد و اگر محرز شود که طرحی بجز طرح برنده شده، بدون اجازه طراح استفاده یا به شخص ثالثی منتقل شده، ایده‌بان بمنظور حمایت و استیفای حقوق طراحان، حق شکایت و پیگیری از طریق مبادی قانونی را برای خود و طراحان محفوظ می داند.

طراح موافقت می کند

طراح به تمامی قوانین که در سایت قرار می‌گیرد، احترام می‌گذارد. طراح موافقت می‌کند که طرح و اطلاعات فرستاده شده به ایده‌بان کپی نبوده و اصالت طرح متعلق به خود طراح می باشد. همچنین موافقت می‌کنند از سایت به منظور اهداف تبلیغاتی استفاده نکنند. طراح موافقت می‌کند طرح و اطلاعات فرستاده شده به ایده‌بان تا پایان مهلت پروژه‌ی مذکور و اعلام نتایج؛ کپی، فروش ، و پخش مجدد ننماید. طراح موافقت می نماید که تمام حقوق مربوط به طرح برنده شده را پس از دریافت مبلغ جایزه به کارگزار منتقل نماید و پس از آن تاریخ، هیچگونه ادعایی مبنی بر مالکیت معنوی طرح نداشته باشد. طراح موافقت می نماید که تنها تا قبل از پایان مهلت پروژه می تواند از آن انصراف دهد و در صورت برنده شدن، حق انصراف را ندارد و به الزام، پس از دریافت مبلغ جایزه، حق مالکیت معنوی به کارگزار منتقل خواهد گردید.

کاربران موافقت می کنند

از هیچ روش مکانیزه یا دستی برای جمع آوری، کپی و تکثیر اطلاعات سایت و صفحات ایده‌بان استفاده نکنند. از هیچ روشی برای ارسال هرزنامه (اسپم) به دیگر کاربران استفاده نکنند. با کارگزاران و طراحان به منظور متقاعد کردن آنها از عدم استفاده از امکانات ایده‌بان تماس نگیرند. وارد درگیری‌های لفظی، غیراخلاقی، بی‌ادبی و رفتارهای غیرحرفه ای با یکدیگر نشوند. بیش از یک حساب کاربری ایجاد نکنند. ایده بان تاکید می نماید که در قبال بروز هرگونه ادعای احتمالی ثالث نسبت به طرح، هیچگونه مسئولیتی نداشته و تماما متوجه طراح می باشد.

داوری

تمامی طرحها، توسط تیم داوری ایده بان ارزیابی شده و امتیاز بندی می گردد و همچنین برای هر طرحی نکته های لازم توسط داوران نوشته خواهد شد. کارگزار حق دارد تا برنده را از میان ۵ طرح برتر که توسط داوران ایده بان مشخص گردیده اند، انتخاب نماید. کارگزار ضرورتا بایستی برنده را ازمیان ۵ طرح برتر انتخاب نماید و اگر غیر از اینها، طرح دیگری خارج از ۵ طرح برتر را انتخاب نماید، بایستی پس از پرداخت جایزه به نفر اول ( انتخاب شده از لیست داوری شده) نفرات دوم، سوم و … را براساس ضوابط مندرج در بند مبلغ جایزه پرداخت نماید.

حل اختلاف

بدینوسیله شما اذعان می دارید که: ایده‌بان در زمینه امور حقوقی راهنمایی ارائه نمی کند. اگر شما ترجیح می دهید وکیل داشته باشید، می بایست دنبال مشاور حقوقی بگردید که مدارک لازم برای اجرای این کار را داشته باشد و در این زمینه ایده‌بان هیچ کمکی نمی تواند ارائه دهد. در صورت بروز اختلاف بین کارگزار و طراحی که خارج از چارچوب یک پروژه با هم ارتباط برقرار کرده اند، ایده‌بان هیچگونه مسئولیتی را قبول نمی کند و حساب کاربری هردو را مسدود خواهد کرد. کارگزار می تواند برای تکمیل طرح و پس از اتمام مهلت مسابقه و پرداخت جایزه به طراح، با طراح بصورت مستقل وارد مذاکره شود. در این مذاکرات، ایده‌بان بیطرف است. هر اختلافی بین کارگزار و طراح پس از این، بین آن دو خواهد بود و ایده‌بان هیچ مسئولیتی در این قبال ندارد. اگر شما با هر کاربر دیگری به اختلاف برخوردید، ایده‌بان را از هرگونه مطالبات، ادعاها، و خسارت مبرا دانسته و اختلاف خود را با کاربری که طرف شما است حل و فصل می‌کنید. در صورت بروز مناقشه بین ایده‌بان و هر یک از کاربران اعم از کارگزار و طراح، هدف ما حل آن به بهترین شکل ممکن است وکاربران قبول می کنند که مورد مناقشه ی خود را ابتدا با ایده‌بان به صورت کتبی در میان بگذارند و حداقل زمان رسیدگی به مورد مناقشه، ۳۰ روز پس از اعلام مناقشه می باشد و این حداقل زمانی است که در صورت نیاز به مراجع حقوقی باید صبر نمایند. مرجع کلیه امور حقوقی برای ایده‌بان صرفا دادگاه های رسمی قوه قضائیه کشور جمهوری اسلامی ایران می باشد و طبق قوانین این کشور عمل می کند. مالیات ها و گزارش دهی. هر عضوی به تنهایی مسئول پرداخت همه ی مالیات بر در آمد، مالیات حقوق ، تحسیب حقوقی، مالیات بر خرید و فروش ، گزارش دهی حکومتی و سایر نیازمندیهای دیگر قانونی تحت قانون عملی می باشد، که شامل محدودکردن مواردی است که برای خرید و پرداخت هزینه ی خدمات توسط ایده پردازان از طرف و بوسیله ی پیمانکاران غیر وابسته، قابل اجرا می باشد. ایده‌بان شرایط محرمانه بودن پروژه و حفظ حریم خصوصی را رعایت می‌کند و به غیر از مورد درخواست دادگاهی، اطلاعات پروژه محرمانه باقی می‌ماند.

کپی رایت

محتوای سایت ایده‌بان ، مانند متن، گرافیک، نرم افزار، تصاویر، آرم و لوگو متعلق به سایت ایده‌بان می باشد و تمام حقوق برای سایت ایده‌بان محفوظ است.

هزینه ها

ایده بان فقط از کارگزار هزینه ها را دریافت می کند

هزینه های مربوط به هر پروژه تعریف شده شامل

۱- مبلغ جایزه

۲- هزینه برگزاری مسابقه توسط ایده بان شامل ۲۰ درصد از مبلغ کل جایزه ها

۳- مالیات

می باشد که کارگزار در مرحله نهایی ثبت پروژه پرداخت می کند.

هر پروژه می تواند بیش از یک جایزه داشته باشد ولی در هر موضوع طراحی حداقلی برای جایزه به شرح ذیل تعریف شده و حداکثری برای آن وجود ندارد.

موضوع مسابقه حداقل جایزه برای نفر اول (ریال)
اثاث، مبلمان و دکوراسیون ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰
ارتباطات و سیستمهای تعاملی ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰
ایمنی و امنیت ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰
بسته بندی ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰
بهداشت و سلامت ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰
روشنایی ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰
طراحی بروشور ۲٫۰۰۰٫۰۰۰
طراحی بیلبورد ۲٫۰۰۰٫۰۰۰
طراحی پوستر ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰
طراحی پوشاک و زیورآلات ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰
طراحی جلد کتاب و مجله ۱٫۰۰۰٫۰۰۰
طراحی شخصیت کارتونی ۲٫۰۰۰٫۰۰۰
طراحی شهری ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰
طراحی کارت ویزیت ۵۰۰٫۰۰۰
طراحی لوگو ۱٫۰۰۰٫۰۰۰
لوازم اداری ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰
لوازم منزل ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰
هدایای تبلیغاتی ۱٫۰۰۰٫۰۰۰
هدیه ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰
ورزش، آموزش و سرگرمی ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰
وسایل نقلیه ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰

در پایان فرآیند تعریف یک مسابقه فاکتور نهایی هزینه ها به صورت رسمی برای شما تولید می شود.